NYX Cosmetics adını Yunan tanrıçası NYX'den almıştır. NYX gecelerin hakimidir tıpkı günümüzdeki pek çok hayranının olduğu gibi. 

Geniş ürün yelpazemiz göz farından fondötene, rujlardan gloss?lara, ojelerden fırçalara takma kirpiklere kadar uzanmaktadır. 

Profesyonel makeup artistlerin ihtiyaçlarını karşılayan NYX ürün yelpazesi tabiki aynı zamanda tüm bayanların ve genç kızların makyaj dünyasını renklendiriyor.. 

NYX Cosmetics'in kurulduğu yer ve merkezi güneşli Los Angeles şehridir. 1999 yılında genç bir girişimci olan Toni Ko tarafından kurulmuştur. Ms.Ko genç yaştan itibaren renkli kozmetik sahasında çalışmış ve en önemlisi makul fiyatlarla satılan kaliteli ürünlerden oluşan bir seri üretmeyi arzu etmiştir.

Dünyada en hızlı büyüyen renkli kozmetik markası NYX, modern ambalajları ve geniş yoğun renk seçenekleri ile vazgeçilmez marka haline gelmiştir. 

2013 Yılın Markası ödülü de dahil olmak üzere onlarca ödüle sahip olan NYX Cosmetics ürünleri hiçbir şekilde hayvanlar üzerinde test edilmemekte olup, bu durum PETA tarafından da onaylanmıştır.