Ürün Ara

Ürünün adını veya barkodunu yazın Hızlı bulun

Detaylı Ara

0
MENÜ

Göz farı rengi nasıl seçilir

Göz Farı Renk Seçimi

Unutmayınki  güzel bir makyajın sırrı doğal renklerinizle (saç,göz,cilt) makyaj renkleriyle uyumu sağlamaktır.

Bunun için aşağıda verdiğimiz tamamlayıcı renkler tablosundan göz renginizi tamamlayan tonlarda far renkleri seçebilirsiniz.Bunun için göz renginizin tam karşısındaki rengi seçin ve tercihinize göre bu tonun gri veya ten renginize yakın tonlarında göz makyajınızı tamamlayın.Göz farı renk tablosu

Bu renk tablosunu rujunuzu seçmek için de kullanabilirsiniz mesela gözleriniz maviyse turuncu tonlarındaki rujlar ,yeşilse bordo tonlarındaki rujlar yüzünüze ışıltı verecektir.

Açık kahve rengi gözler her rengi seçebilirler: altın rengi, kahve-portakal tonları, gri-yeşiller, gri-maviler, haki yeşiller.
Yeşil gözler : mürdüm,lila ,gülkurusu tonları
Mavi gözler: kayısı,kahve-portakal tonları kullanabilirsiniz, ama maviden kaçının zira mavi renk mavi gözü donuk gösterir gene de mavi kullanmak isterseniz lilaya ,griye veya yeşile kaçan mavileri tercih edin.
Koyu kahve gözler : Açık kahve rengi gözler gibi bir çok rengi kullanabilirsiniz, koyu gri,mat kahve gibi tonlar ile de  farklı bir görünüm elde edebilirsiniz ancak göz farında çok açık simli tonları kullanmayın bunlar gözün beyaz kısmına sarı bir görünüm verirler..

Ve unutmayın renkli makyaj yüzün sadece hareketli kısımlarına yapılır: göz,dudak ,yanak gibi...

© 2006 Bu yazının kullanılması izin dahilindedir.

Giriş Yapın

Giriş

Şifremi unuttum?

Üye değil misiniz?

İsterseniz üye olmadan da alışveriş yapabilirsiniz. Ama üye olmak birkaç saniyenizi almaz. Bunun yanında Facebook hesabınız varsa tek tıkla anında üye olabilirsiniz.

Kozmetikcim’e üye olun

Menü
Kapat

Sepetim