Hemen üye olun. Üyemiz iseniz oturum açın

Göz farı rengi nasıl seçilir

Göz Farı Renk Seçimi

Unutmayınki  güzel bir makyajın sırrı doğal renklerinizle (saç,göz,cilt) makyaj renkleriyle uyumu sağlamaktır.

Bunun için aşağıda verdiğimiz tamamlayıcı renkler tablosundan göz renginizi tamamlayan tonlarda far renkleri seçebilirsiniz.Bunun için göz renginizin tam karşısındaki rengi seçin ve tercihinize göre bu tonun gri veya ten renginize yakın tonlarında göz makyajınızı tamamlayın.Göz farı renk tablosu

Bu renk tablosunu rujunuzu seçmek için de kullanabilirsiniz mesela gözleriniz maviyse turuncu tonlarındaki rujlar ,yeşilse bordo tonlarındaki rujlar yüzünüze ışıltı verecektir.

Açık kahve rengi gözler her rengi seçebilirler: altın rengi, kahve-portakal tonları, gri-yeşiller, gri-maviler, haki yeşiller.
Yeşil gözler : mürdüm,lila ,gülkurusu tonları
Mavi gözler: kayısı,kahve-portakal tonları kullanabilirsiniz, ama maviden kaçının zira mavi renk mavi gözü donuk gösterir gene de mavi kullanmak isterseniz lilaya ,griye veya yeşile kaçan mavileri tercih edin.
Koyu kahve gözler : Açık kahve rengi gözler gibi bir çok rengi kullanabilirsiniz, koyu gri,mat kahve gibi tonlar ile de  farklı bir görünüm elde edebilirsiniz ancak göz farında çok açık simli tonları kullanmayın bunlar gözün beyaz kısmına sarı bir görünüm verirler..

Ve unutmayın renkli makyaj yüzün sadece hareketli kısımlarına yapılır: göz,dudak ,yanak gibi...

© 2006 Bu yazının kullanılması izin dahilindedir.


Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kullanılamaz, yayınlanamaz. Copyright 2004-2014 © kozmetikcim.com.
Kullanılan ürün resimleri, broşürler, logolar v.b. materyaller ilgili firmalara aittir, bu sitede tanıtım amaçlı olarak kullanılmıştır.
Gizlilik İlkeleri ve Yasal Uyarı | İletişim | Sık Sorulan Sorular & Yardım. www.kozmetikcim.com  Kozmetikcim Kozmetik Ürünleri Paz.İhr.İht.Tic.Ltd.Şti kuruluşudur.
 

Bir Alpağut  iştirakidir.